25 Ağustos 2014 Pazartesi

Bengu ve bahçesi

Çok geç yayınlanmış bir yazı olacak ama aylaaar önce siteden komşum sevgili Bengü'nün bahçesi için yaptığımız çalışmaları paylaşmak istedim...

Öncelikle bahçe kapısından başladık. Bu kapı koyu kahverengiydi, açık renge boyayıp eskitme yaptık. Ben aslında yapay çiçeklerle süslemiştim ama sonra talep üzerine canlı çiçeğe döndük, çok da iyi oldu bence baksanıza :)


Daha sonra kapıdan verandaya kadar olan birkaç adımlık çimene doğal taşla basamak yaptık. Resimleri ben seçtim ve başka bir yere baskı yaptırdım.Rengarenk çerçeveler boyayıp, bahçe konseptine uygun resimler koyduk içlerine, çok tatlı bir köşe oldu burası da..
En önemli motifse bu pencere ayna oldu. Benim en severek yaptığım çalışma bu oldu, Bengü de çok beğendi sağolsun. Bakalım siz de beğenecek misiniz? Etrafına yine yaptığım çerçevelerden serpiştirdik.
Bahçenin olmazsa olmazı çiçekler.. Onlara da bir duvar ayırdık. Rengarenk saksılar almıştım ben ama sonra Bengu daha soft renkler isteyince bu şekilde iki renkli saksılar oldular. Ben her iki halini de çok sevdim ama tabii ki önemli olan Bengü'nün sevmesiydi, o da bu şeklini çok sevdi.Bengu'nun daha önce bahçesinde bulunan objelerle de bu duvarı süsledik.


Benim yaptıklarımın dışında sonrasında Bengü de eklemeler yaptı bahçesine, o da çok zevkli bir bayan, çok güzel seçimler yapmış bence...

Çok güzel, insanın içini açan bir bahçe oldu bence, inşallah sizler de sevmişsinizdir. 

Güzel günlerde kullanılması, hep hoş sohbetlere ve keyifli yemeklere tanıklık etmesi dileği ile... Sevgiler

1 yorum:

  1. Blogunuz çok güzel ,yaptığınız çalışmalar da.Elinize ,emeginize sağlık

    YanıtlaSil

Blogum kaç kez görüntülendi?

e-posta ile takip edin (Follow by Email)

İzleyiciler

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...